sobota, 05 sierpień 2023 10:32

SaraKIT Trailer

Napisał

Exciting News!

We are thrilled to introduce our latest project, SaraKIT – the ultimate face analysis and robotics solution for Raspberry Pi 4 CM4! 

Check out our brand new promotional video showcasing SaraKIT's cutting-edge features and versatility.

If you're as excited as we are about SaraKIT, join us on our pre-crowdfunding campaign! Support us and be the first to get your hands on this amazing platform. Click the link below to learn more and back us up: https://www.crowdsupply.com/saraai/sarakit

Together, let's explore the limitless possibilities of SaraKIT in the world of AI and robotics!

 

We are launching a pre-campaign for one of our products, SaraKIT.

Check it out now and join: Crowd Supply.


Crowd Supply is a crowdfunding platform for innovative projects, supporting creators and backers in bringing new ideas to life. It focuses on unique and sustainable products, spanning various fields like technology, electronics, and robotics.

Introducing the world's first ChatGPT with sight!

This groundbreaking voice assistant, powered by ChatGPT, can see and ask questions based on what it sees.

Is this the future of ChatGPT?

Polish version: https://youtu.be/aLGZZ5pAoj0

poniedziałek, 14 listopad 2022 10:14

SaraKIT board for Raspberry Pi CM4 coming soon...

Napisał

The SaraKIT is carrier board for Raspberry Pi CM4. This is one of our sub-products. Equipped with thee microphones with the function of sound localization and a stero output enabling the implementation of projects related to voice assistants. Two independent BLDC drivers enable motor control for mobile device projects. Dual camera CSI interface.

 • Raspberry PI CM4 compatible socket 
 • Audio based on ZL38063
  • three mirophones SPH0655 
   • Sensitivity -37dB ±1dB @ 94dB SPL
   • SNR 66dB
  • Amplified stereo output 2x6W 4Ohm
 • Two three-phase bldc drivers DRV8313 65Vmax 3A-peek
 • Two encoder input (may be reprogramed as GPIO)
 • 11 GPIO( UART, I2C, PWM..)
 • Two camera interfaces CSI
 • Digital Accelerometer LIS3DH, 3-Axis, 2g/4g/8g/16g, 16-bit, I2C/SPI interfaces
 • Digital Accelerometer and gyroscope LSM6DS3, 6-Axis, full-scale acceleration range of ±2/±4/±8/±16 g and an angular rate range of ±125/±250/±500/±1000/±2000 dps
 • Embedded, programmable 16-bit microcontroller with 32KB memory dsPIC33 
 • Host USB

 • Smart speaker
 • Intelligent voice assistant systems
 • Voice recorders
 • Voice conferencing system
 • Meeting communicating equipment
 • Voice interacting robot
 • Car voice assistant
 • Brushless Gimbal BLDC Motor controller
 • Other scenarios need voice command

 

czwartek, 17 czerwiec 2021 13:16

SaraEye in action

Napisał

SaraEye in action - no more wake words!

czwartek, 04 marzec 2021 14:00

Nowy wygląd SaraEye

Napisał

Już wiemy jak będzie wyglądał nasz asystent głosowy SaraEye - jeden z naszych podprojektów sztucznej inteligencji SaraAI.
Jak pisaliśmy wcześniej dzięki uzyskanemu dofinansowaniu mocno przyspieszyliśmy.

Projekt SaraEye to podniesienie asystentów głosowych na wyższy poziom poprzez dodanie im zmysłu wzroku i inteligencji.
Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu SaraAI.com/SaraEye, a tu chciałbym przedstawić naszą drogę od modelu do ostatecznego wyglądu.

Sam pomysł stworzenia Sary urodził się dawno temu, w czasach gdy internet raczkował, nie działało rozpoznawanie mowy i nie było dostępu do otwartych baz wiedzy. Na szczęście tamte ograniczenia są już za nami co pozwoliło nam powrócić do projektu i rozpocząć pierwsze testy wymyślonych wcześniej założeń. Na jednym z naszych pierwszych opublikowanych filmów widać naszego pierwszego prototypowego asystenta zrobionego ze zwykłej kamery IP, gdzie pokazujemy pewne aspekty asystenta, które chcielibyśmy bardziej rozwijać. Ten zaledwie półtoraminutowy film, mimo że starszy, amatorski, pokazuje kilka kluczowych rozwiązań, jak nawiązywanie swoistej więzi z urządzeniem czy ciągłość dialogu, co wydaje się nam być kluczowe i co opisywaliśmy już w innym artykule "Szukamy sztucznej Inteligencji, a dostajemy... głośnik.".

Po wstępnych testach, widząc ograniczenia jakie dawało wykorzystywanie standardowych kamer IP dalej rozwijaliśmy naszego asystenta dodając mocniejszy procesor, zestaw 6 mikrofonów i szybkie silniki, aby kamera potrafiła nadążyć za szybkim ruchem. Tak powstała kolejna hybrydowa wersja SaraEye:


W tym samym czasie powstał też nasz pierwszy film pokazujący część z funkcjonalności, które chcemy zrobić w już komercyjnej wersji SaraEye:

Pod koniec 2020 roku, dzięki uzyskanemu dofinansowaniu na SaraEye i współpracy z MindSailors Design Studio, tworzymy wreszcie ostateczny kształt i funkcjonalności SaraEye, którą już niedługo zaprezentujemy w działaniu, a w tej chwili możemy zdradzić już jej wygląd:

Jak Wam się podoba?

 

Miło nam poinformować, że nasz projekt sztucznej inteligencji, zdobył wyróżnienie w kategorii START UP Z POTENCJAŁEM POLSKA-ŚWIAT w konkursie promującym innowacyjne i kreujące wartość produkty i usługi: "Orzeł Innowacji" dziennika "Rzeczpospolita".

 

niedziela, 11 październik 2020 20:40

Dobre wiadomości...

Napisał

Miło nam poinformować, że jeden z naszych podprojektów Sztucznej Intelignecji SaraAI - interaktywny asystent głosowy oparty o autorskie algorytmy rozpoznawania obrazu "SaraCam" otrzymał dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Termin realizacji: 01.12.2020 – 28.02.2022
Wartość projektu: 1.232.608,08 PLN
Kwota dofinansowania: 937.279,70 PLN

środa, 12 czerwiec 2019 08:04

Posiedzenie Rady Programowej AI & BIG DATA

Napisał

10 czerwca 2019 roku w przestrzeni WeWork przy Hotelu Europejskim odbyło się posiedzenie Rady Programowej przed jesienną edycją #AIBigData2019, w której wzięliśmy udział.
Pół roku w świecie nowych technologii to mnóstwo czasu. Dlatego kolejna odsłona kongresu zapowiada się fascynująco, a my rozpoczęliśmy prace nad jej kształtem.
Najważniejsze zagadnienia poruszone podczas czerwcowej rady:

 • business transformation
 • customer analytics & AI marketing w B2C
 • zarządzanie zmianą
 • technologie cloudowe
 • bezpieczeństwo

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania.

Chyba większość z nas widziała film Metalhead (epizod 5, czwartej serii Black Mirror). W tym czarno-białym odcinku maszyny podobne do psów przejmują kontrolę nad Ziemią, siejąc postrach wśród ludzi swoją bezwzględnością.Po obejrzeniu tego odcinka, chyba każdemu fanowi IT natychmiast przypomina się to co tworzy firma Boston Dynamics. Podobieństwo filmowych zabójców do prawdziwych robotów tworzonych w tej firmie jest uderzające. Co ciekawe, firma Boston Dynamics w 2019 roku ma zamiar sprzedawać te "miłe pieski". Na początku w ilości 100-1000 sztuk rocznie.Zobaczmy też ewolucję, jaka dokonuje się na naszych oczach w robotyce, w której niewątpliwie Boston Dynamics jest liderem.Wyobraźmy sobie, że "pieski" zaczną się sprzedawać w kolejnych latach w ogromnych ilościach i nagle przez błąd w oprogramowaniu lub atak hakerski rozpoczyna się apokalipsa z filmu Black Mirror...

Od razu wszystkich uspakajam. NIE - to jeszcze nie są "terminatorzy".  

Roboty tego typu sprzedawane będą z pilotem, którym sterujemy gdzie mają chodzić. To na razie tylko takie nowoczesne "zdalniaki". Wprawdzie mają tryb autonomiczny, ale to nadal tylko wyznaczanie prostej drogi z punktu A do punktu B.

Uff, dobrze, że nie ma jeszcze sztucznej inteligencji powiedzą niektórzy... ("nie było" pomyśli Sara AI).